Nieuwe pensioenregelingen

Column bestuur: Transitie met vertrouwen

10 maart 2026

Gilliam van Wijlick, bestuurslid Pensioenfonds Vliegend Personeel KLM: ‘Onze experts op verschillende aandachtsgebieden zoals pensioenuitvoering, beleggingen, IT & security, risicobeheer en communicatie zetten zich dagelijks in om uw pensioen nu en in de nieuwe pensioenregelingen te verzorgen.’

‘Opnieuw hebben we een punt op de horizon om naartoe te werken. Op 1 januari 2027 willen wij overgaan naar de nieuwe pensioenregelingen. De vertraging in de aanpassing van de IT-systemen van Blue Sky Group, onze pensioenuitvoeringsorganisatie leidde tot een go-around: we moesten in de lucht blijven totdat we voldoende zekerheid hadden om de landingsprocedure opnieuw in te zetten en met vertrouwen te koersen op een nieuwe transitiedatum. Nu is alle besluitvorming opnieuw afgerond en vindt de implementatie plaats.

De uitstelbeslissing was het startsein voor een intensief proces richting een verantwoorde overgang. We hebben deze tijd goed besteed en ons dossier voor De Nederlandsche Bank (DNB), de toezichthouder, is daardoor alleen maar beter en completer geworden. Dat dossier voor ons definitieve transitiebesluit hebben we onlangs ingeleverd bij DNB.

Samen met Blue Sky Group hebben we hard gewekt om stevig grip te krijgen op de materie. En we gaan nu ook samen de weg vervolgen. Onze experts op verschillende aandachtsgebieden zoals pensioenuitvoering, beleggingen, IT & security, risicobeheer en communicatie zetten zich dagelijks in om uw pensioen nu en in de nieuwe pensioenregelingen te verzorgen. In 2026 nemen we u op verschillende manieren en momenten mee in wat de nieuwe pensioenregelingen inhouden. Zo leest u in deze Focus een artikel over ons beleggingsbeleid richting de nieuwe pensioenregelingen.

Naast ons eigen proces om voldoende zekerheid te krijgen voor een overgang per 1 januari 2027, hebben twee belangrijke externe ontwikkelingen in de afgelopen periode ons vertrouwen verder versterkt. Per 1 januari 2026 zijn het Pensioenfonds KLM-Cabinepersoneel en het Algemeen Pensioenfonds KLM al overgegaan naar de nieuwe regelingen. Voor beide fondsen is, net als voor ons fonds, Blue Sky Group de pensioenuitvoeringsorganisatie. We zien dat die overgang goed is verlopen en dat geeft ons vertrouwen een boost.

Daarnaast is vorig najaar Mariëlle Lichtenberg gestart als nieuwe CEO van Blue Sky Group. Haar ambitie en haar concrete plannen werpen inmiddels vruchten af en ook dat draagt bij aan het groeiende vertrouwen.

Dat neemt niet weg: er moet dit jaar nog veel gebeuren. We zitten daar als bestuur bovenop en blijven kritisch. Want het blijft ook spannend richting 1 januari 2027. We zijn er nog niet en we hebben op weg naar onze transitiedatum nog heel wat werk te verzetten. Er moet voor de administratie van onze pensioenregelingen nog veel gebouwd en getest worden. Daarnaast lopen de gesprekken met De Nederlandsche Bank, die bijvoorbeeld de evenwichtigheid van de transitie en de pensioenregelingen nauwgezet beoordeelt en toestemming zal moeten verlenen. In al die stappen hebben we vertrouwen, maar we zullen als bestuur in 2026 steeds moeten vaststellen of we nog op schema lopen. We blijven u vanzelfsprekend op de hoogte houden en nemen u mee in onze transitiereis.

Deze column verscheen in de Focus van maart 2026.

KLM Vliegend Focus 2026 03 Gilliam van Wijlick